Nominaties Lokale Omroep Awards bekend

Zojuist zijn de nominaties bekend gemaakt van De Lokale Omroep Awards 2014, de jaarlijkse prijs voor de beste producties van de publieke lokale omroepen door de OLON

, de overkoepelende organisatie voor lokale omroepen in Nederland.

Er zijn 25 genomineerden in de categorieën: Radio, Televisie, Crossmediaal, Presentatietalent, Nieuws en Actualiteiten (met speciale aandacht voor de gemeenteraadsverkiezingen 2014). In totaal zijn er 275 programma’s van 88 verschillende lokale omroepen ingezonden. De vakjury is zeer te spreken over de hoge kwaliteit van de inzendingen. 

Met name in televisie is dit jaar veel geïnvesteerd door de lokale omroepen. Een enorme verbetering in kwaliteit is waarneembaar bij de speciale programma’s die zijn gemaakt rond de gemeenteraadsverkiezingen. De programma’s van kleinere lokale omroepen springen dit jaar in het oog. De jury waardeert het zeer dat ondanks beperkte middelen deze omroepen zich in originaliteit en creativiteit weten te onderscheiden.

 

Op vrijdag 6 juni 2014 worden de Awards uitgereikt in Beeld en Geluid in Hilversum als afsluiting van de Week van De Lokale Omroep (31 mei t/m 6 juni 2014). De Organisatie van Lokale Omroepen in Nederland (OLON) is initiatiefnemer van De Lokale Omroep Awards

Radio
Hellevoetsluis (Omroep Voorne): Popronde Live
Groningen (OOG): Wabbesch Wabbesch Kerstshow
Horst aan de Maas (Omroep Reindonk): De Wekkerradio
Midden Delfland, Westland, Maassluis (WOS Media) : OchtendMagazine
Uden, Veghel (Skyline RTV): 55 Plus Show

Presentatietalent Radio
De Bilt (Roulette FM): Regioblik: Kirsten Klomp
Geldrop-Mierlo (Glow FM): Luuk en Rein: Luuk en Rein
Nijmegen (Nijmegen1): Afternoûl: Anoûl Hendriks

Presentatietalent Televisie
Amsterdam (Publiek Omroep Amsterdam) IamTV: Vivianne Werkhoven
Castricum (Omroep Castricum): C-TV op onderzoek: Shannon van Beek
Dordrecht (RTV Dordrecht): Mees bij het gemeentehuis: Mees Baas
Midden Delfland, Westland, Maassluis (WOS Media): Jaaroverzicht Nieuws: Margriet van der Eijk

Televisie
Dordrecht (RTV Dordrecht): Paul Schrandt
Edam-Volendam (Lokale Omroep Volendam Edam): Volendammer Top 1000
Helmond (TV Helmond) : Kookpraat
Nijmegen (Nijmegen1): Nijmegen 1-gels
Venlo (Omroep Venlo) : Missie Tuvalu
Venray (Lokale Omroep Venray): Passie voor de toren

Nieuws & Actualiteiten (en Gemeenteraadsverkiezingen)
Bergen op Zoom, Woensdrecht (Omroepstichting Zuidwest): Zuidwest Kiest – de uitslag
Eindhoven (Studio 040): 040 Kiest Slottdebat
Enschede (TV Enschede FM): TGD14
Maastricht (RTV Maastricht): BeStemming 19 maart. De Finale.
Oldambt (St. LOGO): Anjo Duin slachtoffer PGB-fraude Beerta

Crossmediaal
Dantumadeel, Dongeradeel, Kollumerland (RTV NOF): Verslag intocht Sinterklaas in Dokkum 2013
Eindhoven (Studio 040): 040 Kiest
Purmerend (RTV Purmerend): Purmission

Lokale Omroep van het Jaar
1. Beuningen en Druten: WebFM en WebTV
2. Eindhoven: Studio040
3. Enschede: TV Enschede FM
4. Groningen: Stichting Omroeporganisatie Groningen (OOG)
5. Horst aan de Maas: Omroep Reindonk
6. Midden Delfland,Westland, Maassluis: Stichting WOS (WOS Media)
7. Oss: Stichting Omroep Maasland (Dtv – Maasland FM)

Tags voor dit artikel